Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

1
1695

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike.

Kjo recetë bën mrekulli në trajtimin e disa sëmundjeve dhe është fare e thjeshtë. Kërkon vetëm 3 përbërës që gjenden në çdo familje. Përveç se është e thjeshtë, ajo nuk ka shumë kosto.

Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 thelpinj hudhra, një gotë ujë.

Hapi i parë që duhet të bëni është t’i pastroni dhe t’i qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.

Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kollës, pneunomisë, bronkitit, pagjumësisë, tuberkulozit etj. Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu