Ballina Dashuria & Intimiteti Marredhenie intime Rreziqet që na kanosen kur nuk kryejmë marrëdhënie seksuale për një kohë...

Rreziqet që na kanosen kur nuk kryejmë marrëdhënie seksuale për një kohë të gjatë!

0
21

Një listë të tri efekteve anësore për shkak të mungesës së marrëdhënies seksuale…

Rreziku më i lartë i sëmundjeve të zemrës

Një studim shkencor ka gjetur se kryerja e marrëdhënies seksuale në vetëm dy herë në javë shton dy herë më shumë mundësinë e bllokimit të arterieve.

Më shumë stres

Ju mund të ndjeheni seksualisht i frustruar për një arsye, pasi hulumtimi tregon se seksi është i mirë për lehtësimin e stresit.

Seksi rrit nivelet e endorfineve dhe hormonit oksitocinë të prodhuar nga truri.

Rritja e ngadaltë e trurit

Të kryesh seks më shpesh në fakt mund të të bëjë më të mençur, bazuar në hulumtimin e Oksfordit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu