Nga kjo pije do të humbasni peshë: konsumoni atë 7 ditë dhe kënaquni me rezultatet

1
4408

Përveç se do të humbisni peshe, poashtu edhe do të forconi imunitetin dhe të shpëtoni nga toksinat në trup…

Nga kjo pije do të humbasni peshë: konsumoni atë 7 ditë dhe kënaquni me rezultatet

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në pothuajse çdo kuzhinë në mbarë botën. Ajo është e njohur për shkak se ajo ka shije të veçantë dhe i jep një shije të veçantë çdo pjateje, dhe përveç kësaj ajo është gjithashtu e dobishme për shëndetin.

Është mirë që të konsumohet e papërpunuar, sepse përbërësi aktiv ‘allicin’ i humb vlerat e veta nëse përpunohet termikisht.

Hudhra e freskët mund të ndihmojë për shumë gjendje mjekësore, dhe madje edhe mjekët e rekomandojnë. Mund të ndihmojë për të ulur presionin e lartë të gjakut dhe kolesterolit, për parandalimin e sëmundjeve koronare të zemrës dhe sulmit në zemër.

Gjithashtu, ajo është shumë e dobishme në zbutjen e arteriosklerozës dhe është jashtëzakonisht e mirë në forcimin e sistemit imunitar dhe ndihmon në detoksifikimin e trupit dhe humbje të konsiderueshme peshe.

Si të përdorni hudhrën për të humbur peshë?

Prejeni hudhrën në copëza më të vogla dhe lëreni të qëndrojë ashtu 15 minuta para se të hani. Është mirë të pihet në stomak bosh, sepse ashtu është më lehtë për t’u absorbuar materiet ushqyesve.

Merrni 2-3 thelbë hudhre dhe përzijini me një lugë gjelle mjaltë.

Konsumojeni këtë përzierje çdo ditë.

Pas disa ditësh do të vëreni se do të ndiheni më me energji, por poashtu do të jenë edhe më të shëndoshë. Por, pas shtatë ditëve, do të vini re se keni humbur disa kilogramë.

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu