Lamtumirë “plakje”! Ja lëngu që ju eleminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen e lëkurës

1
3285

Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë.

E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet I vakët. Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme.

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

  • Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme
  • Redukton problemet me kapsllëkun
  • Rregullon nivelet e sheqerit në gjak
  • Ndihmon në humbjen e peshës
  • Heq dhimbjet reumatike
  • Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në trup
  • Trajton infeksionet fungale në trup
  • Redukton dhimbjet menstruale

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu