Fotografi e vitit 1999: Fjolla Morina e alivanosur në kampin e Bllacës

0
7

Gjatë ditës së djeshme u shënuan shumë aktivitete me rastin e njëzet vjetorit të bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve serbe.

Fushata 72 ditore u shoqëruar me vrasje, dëbim dhe persekutim të popullatës civile shqiptare nga forcat gjenocidale ushtarake serbe.

Kjo ka bërë që një pjesë e fëmijëve dhe të moshuarve të largohen prej Kosovës dhe të kërkojnë strehim në vendet fqinje.

Një prej tyre ishte kampi i refugjatëve në Bllacë, ku shumëkush po e pasqyron përmes rrjeteve sociale.

Bëhet fjalë për Fjolla Morinën, ku momentin e alivanosjes së këngëtares e kanë kapur fotoreporterët e agjencive ndërkombëtare.

Ndryshe, pranë këngëtares vërehet nëna e saj, e cila mundohet ta ndihmojë fëmijën e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu