Buzë të plota, me vetëm katër hapa

0
8

Mos e humbni shpresën nëse nuk i keni buzët si Angelina Jolie, por mësoni se si me vetëm katër hapa, të krijoni iluzionin e buzëve të plota dhe sensuale …

Çfarë ju nevojitet?

  • Korrektori;
  • Lapsi me ngjyrë të buzëve;
  • Shkëlqimi transparent;
  • Shkëlqimi shkëlqyes;
  • Furça për buzëkuq;
  1. Hapi i parë – Vendosni një shtresë të hollë të korrektorit në majën e buzës të sipërme dhe të poshtme. Korrektori do të reflektojë dritën dhe në këtë mënyrë buzët duken më të plota.
  2. Hapi i dytë – Vizatoni vijën e buzëve me laps. Lirisht mund të shkoni edhe përtej vijës së buzëve, sepse korrektori do të zvogëlojë hendekun në mes të buzës dhe lapsit.
  3. Hapi i tretë – Duke përdorur një furçë, aplikoni një shkëlqim të tejdukshëm. Ju gjithashtu mund të përdorni edhe buzëkuqin me ngjyrën e preferuar, apo atë më ngjyrë të buzëve tua.
  4. Hapi i katërt – Në mes të buzës së poshtme, vendosni pak shkëlqyes. Ai gjithashtu do të reflektojë dritën, dhe buzët do të duken më të plota.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu